Широм Србије у више од 20 градова у петак 19. маја 2017. године одржан је традиоционални матурантски плес. У манифестацији под називом „Плес са Европом“ учествовало је 980 матураната из седам средњих ужичких школа.

Три одељења Техничке школе Ужице, 4Г, 4Е1 и 4Т предводили су професори физичког васпитања Александар Продановић и Небојша Зарић.

Матуранти су прошетали главном улицом од Народног музеја до Градског трга.

Тачно у подне почео је матурантски плес. Маштовитост ужичких матураната дошла је до изражаја коришћењем белих кишобрана што је употпунило комплетну кореографију.

Матурантима желимо пуно успеха у даљем школовању.

Матуранти су прошетали главном улицом од Народног музеја до Градског трга.

Матурантима желимо пуно успеха у даљем школовању.