ДВА ТИМА ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ УЖИЦЕ У ФИНАЛУ ЗА НАЈБОЉУ ТЕХНОЛОШКУ ИНОВАЦИЈУ

Завршено је оцењивање Маркетинг планова у категорији иновативне идеје, за категорије Средњошколски и Студентски тимови.

Само рецензирање је трајало 3 недеље, од 7-27. маја 2019. Током овог периода оцењено је 25 иновација, а у самом оцењивању учествовало је исто толико рецензената, чија експертиза је из области којима припадају иновације, или су у питању стручњаци за оцењивање тржишних аспеката иновације.

Међу шест тимова финалиста, налазе се два тима из Техничке школе:

• Тим Аматери, иновација: Painter 360°, Техничка школа, Ужице – Чланови тима су ученици IVe1 одељења Урош Јоковић, Милош Јовановић,Милош Весовић и Немања Лазаревић
  • Тим Wicked Software, иновација: Моја корпа, Техничка школа, Ужице – Чланови тима су ученици IVe1 одељења Богдан Милојевић, Дарко Селаковић и Немањља Цоњић

Трећи тим који је представљао нашу школу, освојио је девето место, Eco boost HHO

(Иновација – HHO генератор) – Чланови тима су ученици IVe3 одељења Константин Савић, Дарко Мутавџић и Марко Павловић

Такмичење организује Министарство просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије у сарадњи са: Технолошко-Металуршким факултетом из Београда, Факултетом техничких наука из Новог Сада, Привредном комором Србије и Радио телевизијом Србије.

Желимо им пуно успеха у суперфиналу, које ћете моћи да пратите у директном преносу на РТС-у