На националном такмичењу за најбољу технолошку иновацију ученици Техничке школе освојили су треће место и бронзану медаљу. Ученици који су представљали школу су Тим Аматери: Урош Јоковић, Милош Јовановић, Немања Лазаревић и Милош Весовић са иновацијом „Паинтер 360°“ .

Други тим Wicked Sоftvare који је представљао школу заузео је шесто место, чланови тима су Богдан Милојевић, Немања Цоњић и Дарко Селаковић.

Ментор ученика је професор Биљана Николић.

Финале Такмичења за најбољу технолошку иновацију у категорији Иновативне идеје, одржано је у Врњачкој Бањи.

Шесточланим жиријем је председавао др. Саша Лазовић, помоћник министра за технолошки развој у Министарству просвете науке и технолошког развоја Републике Србије  . Најбоље међу финалистима прогласио је  након збрајања бодова које је жири додељивао за презентације, одговоре на питање и “златни минут”.