,,Школска рапсодија у доба короне”

Изводи Уметничка секција Техничке школе.

Обрада култне песме из филма Слободана Шијана и драме Душана Ковачевића дошла је сасвим спонтано екипи Уметничке секције. Развијајући идеју о музичком споту који би попут мјузикла спојио глуму, песму и драму – ,,Ко то тамо пева” био је одличан избор. Ученици су размењивали идеје са својим наставницама и тако се на путу ,,од идеје до реализације” овај пројекат постављао амбициозније, екипа сарадника се повећавала, а радост и ентузијазам младих уметника je раслa! Песма је добила нешто другачији текст, али је контекст “несрећника” којима се пошаст издалека спрема, нажалост, исти, као сведочанство нашег времена.

Доба короне или смртоносног вируса с пролећа 2020. променило је свет, па тако и нашу земљу, наше домове, планове, школе. Овим спотом као уметничким перформансом хтели смо да покажемо на који начин је то Корона мењала свет, како је плела злокобне нити и слутњу, али и призвала Доброту као вечитог сапутника сваког удеса једног народа. Ликови из нашег аутобуса на један начин комуницирају са ликовима из црвеног аутобуса фирме ,,Крстић”. Није ни чудо, ако знамо да је тачно 40 година од овог филмског остварења, а глумци који су у њему играли, веровали су да су им ово најгоре улоге икада

Но, наше путнике судбина је ипак довела на одредиште – назад у школе и у своје најбоље улоге – ученике.
Глума је престала, песма поручује – време је за враћање на старо!

Свако зло губи своју снагу онда када му се искрена доброта, енергија пријатељства и младост супротставе заједно!

Зато, певајмо!

Уметничка секција Техничке школе,