Дана 13. маја 2017. године у Техничкој школи Ужице је успешно обележен „Дан отворених врата“. Нашу школу су посетили ученици завршних разреда основних школа, њихови наставници и родитељи. Будући средњошколци су имали прилику да се упознају са кабинетима и радионицама у којима се одржава настава, као и посебно уређеном мултимедијалном учионицом, у којој су погледали филм о школи и презентацију школских новина. У току обиласка школе презентовани су им образовни профили за упис у школску 2017/2018. годину и то:

• Техничар за компјутерско управљање,
  • Техничар за роботику,
  • Оператер машинске обраде,
  • Електротехничар информационих технологија,
  • Електротехничар телекомуникација,
  • Техничар мехатронике,
  • Техничар за графичку припрему,
  • Оператер за прераду метала,
  • Оператер за израду намештаја.

Како би „Дан отворених врата“ посетиоцима био занимљив и поучан, професори и ученици Техничке школе Ужице су демонстрирали рад неких од својих машина и показали предмете које су ученици израдили у току практичне наставе.

Будућим средњошколцима је „Дан отворених врата“ био прилика да упознају простор, рад и активности Техничке школе Ужице и показали су велику заинтересованост за упис у нашу школу.

Захваљујемо се свим будућим средњошколцима на посети.