Уводни састанак у оквиру пројекта „ВИВЕТ – Виртуелна пракса за стручно образовање и обуку“ одржан је од 28. до 29. новембра 2017. године у Београду.
Током састанка представници партнерских организација имали су прилику да детаљно разговарају о активностима пројекта, интелектуалним резултатима, активностима дисеминације и контроли квалитета. Предочено је стање у области организације виртуелних пракси у Србији, Бугарској и Италији, као и предности и мане у вези са организацијама ових стажирања у Европи. Посебна пажња посвећена је дискусији о развоју модела виртуелне праксе у систему стручног образовања и обуке и платформи за организације виртуелних пракси.
Београдска отворена школа (БОШ) ће реализовати пројекат у сарадњи са организацијом Интерпројект (Бугарска), Техничком школом из Ужица (Србија) и Универзитетом у Падови (Италија). Пројектне активности се спроводе у периоду од 1. септембра 2017. до 30. априла 2019. Пројекат подржава програм Ерасмус +.