У школи је, као и сваке године, обележен 21. фебруар „Дан матерњег језика“. Професори српског језика и књижевности су тог дана на својим часовима одржали креативне радионице као допринос очувања нашег матерњег језика. Ученици су покушали да пронађу најадекватнију српску реч за неке од најкоришћенијих страних речи међу младима.

Заједнички радови свих ученика су изложени у школској библиотеци.

Стефан Немања је на самртној постељи изговорио речи које је записао његов најмлађи син Растко – Свети Сава: „Чувајте, чедо моје мило, језик као земљу. Реч се може изгубити као град, као земља, као душа. А шта је народ изгуби ли језик, земљу, душу? Не узимајте туђу реч у своја уста. Узмеш ли туђу реч, знај да је ниси освојио, него си себе потуђио. Боље је ти је изгубити највећи и најтврђи град своје земље, него најмању и најнезначнију реч свога језика. Земље и државе се не освајају мачевима, него и језицима. Знај да те је непријатељ онолико освојио и покорио колико ти је речи потро и својих потурио.“