У суботу 14. априла 2018. године у Техничкој школи Ужице одржан је семинар „Од хардвера до веб-сервиса“ аутора мр Виолете Димић и Андреја Пешића професора ЕТШ „Никола Тесла“ Ниш. На семинару је било 30 учесника, професора из Техничке школе Ужице и Машинско-саобраћајне школе из Чачка. Циљ семинара је био подизање квалитета реализације наставних програма у области информационих технологија.

Полазници семинара били су у прилици да стекну основна знања о комуникационим технологијама и функционисању рачунарске мреже. Оспособљавање се вршило с циљем да учесници могу самостално да израде рачунарске мреже, конфигуришу сервер, креирају веб страницу, самостално склопе рачунар, тестирају хардвер или отклоне квар.