Ученици наше школе наставили су традицију успешних резултата на такмичењу из књижевности Књижевна олимпијада.Ове године на такмичењу су учествовали:

Ана Опанчина 1е1 ( 2.место на општинском и 2. место на окружном такмичењу)

Сања Терзић 1е1 ( 2.место на општинском такмичењу)

Срећко Туцовић 1е2 ( 1.место на општинском и 2.место на окружном такмичењу)

Богдан Димитријевић 1е2 ( 3.место на општинском такмичењу)

Лазар Ђелошевић 1г

Валентина Спасојевић 2е1 ( 2.место на општинском и 2. место на окружном такмичењу)

Јелена Василијевић 2е1

Милица Шопаловић 3е1

Андријана Вранић 3е1 ( 2. место на окружном такмичењу)

Тања Алексић 3е1 ( 3. место на окружном такмичењу)

Јелена Поповић 3е1 ( 2.место на општинском и 3. место на окружном такмичењу)

Ови ученици су показали да се у нашој школи осим проучавања техничких наука, развија и гаји љубав према књизи и писаној речи. Стручно веће наставница српског језика и књижевности увек ће их подржати и помоћи им да се даље развијају и напредују.

Након општинског и окружног нивоа такмичења, троје ученика се пласирало на Републичко такмичење, које се ове године одржава 12.маја у Сремским Карловцима. У Карловачкој гимназији такмичиће се Валентина Спасојевић, Ана Опанчина и Срећко Туцовић. Надамо се добрим резултатима.

Честитамо свим ученицима и желимо им успех у даљем такмичењу!