Радио телевизија Србије је 20. јуна на другом програму у емисији “Е ТВ” емитовала прилог о коришћењу Office 365 система у школству, о реализацији наставе на даљину. Прилог је снимљен у нашој школи, а о искуствима, изазовима и свим предностима ових Microsoft алата говорили су директор школе, Драган Туцаковић, и помоћник директора, психолошкиња Јелена Павловић.Техничка школа из Ужица користи Оffice 365 платформу у свом раду од 2013. године и као таква, дочекала је спремно изазов онлајн наставе онда када је то било најпотребније. У целокупном процесу коришћења платформе додати су ученици, а настава се неометано и врло ефикасно изводила путем Тeams aпликације. Министарство просвете, науке и технолошког развоја је у сарадњи са компанијом Microsoft обезбедило бесплатан приступ и налоге за све у образовном процесу основних и средњих школа у Србији. С обзиром на наше вишегодишње искуство у примени овог система и ефикасног рада у настави на даљину, креиран је детаљан водич који ће послужити другим школама у коришћењу Office 365 и пружити им увид у целокупну  организацију рада у школи као пример добре праксе.

У линку испод, погледајте прилог из емисије.