Поносни смо што су наше професорке и ученице од ове године учеснице „Girls Go Circular“ програма, који је намењен оснаживању девојчица и девојака у области СТЕМ дисциплина (наука, технологија, инжењерство и математика).

„Hack IT Girls“ је део „More girls in STEAM“ међународног пројекта, који се спроводи у великом броју европских земаља: Бугарској, Грчкој, Мађарској, Италији, Румунији, Португалу и Србији и има за циљ да оснажи, инспирише и укључи генерације девојчица у различите области науке, технологије, инжењерства, уметности и математике, како би биле подједнако заступљене у технолошким пословима будућности и учествовале у креирању нове, дигиталне цивилизације.

Посебно смо поносни на наше ученице одељења 2е1: Татјану Сокић, Марију Тановић, Милену Ресановић и Милицу Васиљевић, које су са професорком Биљаном Николић одговарале на задатак о еколошким изазовима, који су били централна тема ове године и које су, том приликом, постигле запажен успех.

Браво, девојке!