Бирам паметно, храним се здраво Данас је у нашој школи обележен Светски дан хране. За организацију су били задужени чланови Ђачког парлмента у сарадњи са Секцијом Црвеног крста и Тимом за културну и јавну делатност школе, а придружили су нам се и ученици додатне наставе из енглеског језика који су са својом професорком припремили програм на енглеском језику.

У холу школе је приказана презентација о значају правилне исхране, a централно место је имао сто подељен на „здрави“ и „нездрави“ део. На њему су важно место заузели свеже воће и поврће, пите и пецива од црног брашна, семенке и намази од поврћа. Један део је био прекривен црвеноим платном које сугерише знак стоп, а ту су се нашле лименке газираних и енергетских пића, индустријски слаткиши и др.

Указано је на значај уношења у организам свежих намирница уместо високообрађених. Циљ нам је био да свако од нас постане промотер здравих принципа исхране у свом непосредном окружењу. Зато бирамо паметно и здраво.