Представници Агенције за безбедност саобраћаја, у сарадњи са Саветом за безбедност саобраћаја у Ужицу и удружењем параплегичара мачванског округа, реализовали су 12. и 13.10.2022.године, едукативну трибину за младе „Ум на Друм“.

Трибини су присуствовало ученици завршних разреда наше школе. Кампања „Ум на друм“ има за циљ промену ставова младих у односу на њихово понашање у саобраћају, кроз тежњу да им се створе позитивне навике када је у питању безбедно понашање у саобраћају. Овом кампањом се обраћамо младим лицима слоганом и порукама њима разумљивим, јер желимо да им се и начином обраћања што више приближимо.

Са младима се разговарало о значају употребе сигурносног појаса, штетности коришћења мобилног телефона, вожње под дејством алкохола, као и вожње брзином већом од ограничене. Млади су показали велико интересовање и имали су доста питања и активно су дискутовали.

Učenici na tribini

*izvor Instagram stranica Pedagoškog fakulteta Užice