У четвртак, 27. 10. 2022. године ученици Техничке школе у Ужицу посетили су изложбу „Караван за климу 3,0 – Мали корак за човека, велики за природу – биодиверзитет и климатске промене у Србији“. Пројекат је осмислио и развио Француски институт у Србији у партнерству са Центром за промоцију науке и уз подршку Делегације Евдопске уније у Србији и Канцеларије Програма Уједињених Нација за развој у Србији. Овогодишње издање пројекта обухвата педагошку изложбу која представља јавности различите глобалне последице климатских промена (топљење поларних ледених капа, пораст температуре и ацидификацију мора, климатске екстреме попут пожара) са директним утицајем на биолошку разноврсност, али и инвазивне врсте, високопланинска станишта, влажна станишта и биодиверзитет градова. Ученицима су највише привукли пажњу интерактивни експонати које је осмислио Центар за промоцију науке. Циљ овогодишњег пројекта је подизање свести грађана о значају борбе против климатских промена и заштити биодиврзитета, са посебним освртом на заштићене врсте у Србији.