Поводом Светског дана борбе против СИДЕ, 1. децембра, чланови Ученичког парламента, секције Црвеног крста и биолошко-еколошке секције су организовали предавање у сарадњи са Заводом за јавно здравље Ужице. Предавање на тему „Превенција ХИВ-а и полно преносивих болести“, одржала је мр сци мед Мирјана Филиповић, шеф Одељења за промоцију здравља Завода за јавно здравље Ужице. Ученици су показали велико интересовање за ову тему, активно учествујући и постављајући питања. Виши санитарни техничар Ана Божић, ученицима је поделила едукативне флајере „Репродуктивно здравље младих“. Слоган овогодишње кампање – „Изједначимо“ је позив да заједничким деловањем омогућимо решавање неједнакости и помогнемо у окончању ове пандемије, са циљем да се до 2030. године оконча АИДС као глобална претња по здравље, наводи Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“.