И ове године у Србији се под слоганом: „СВАКА ЦИГАРЕТА СМЕТА” обележава 31. јануар, Национални дан без дувана. Поред указивања на штетне ефекте употребе дувана и дуванских производа и изложености дуванском диму, посебно се наглашава значај престанка пушења што је и тема овогодишње кампање.

Употреба дувана и дуванских производа је други водећи фактор оболевања од кардиоваскуларних болести, одмах иза повишеног крвног притиска, а повећава ризик оболевања и од болести дисајних путева и од малигних обољења.

Ученици наше школе су поводом Националног дана без дувана, делили едукативне флајере грађанима са циљем информисања о значају престанка пушења и ефектима на здравље.

У реализацији активности учествовали су чланови секције Црвеног крста, биолошко-еколошке секције и ученици 4г одељења са својим наставницима.