Регионално такмичење електротехничких школа за Актив Крагујевац, коме припада наша школа, за предмете Основе електротехнике 1 и 2, Електронике и Енергетске електронике, одржано је у петак 8.5.2026. године, у Смедеревској Паланци.
Техничку школу су представљали ученици: Вук Мурић 1е1 и Милош Богдановић 1е1 из Основе електротехнике 1 (ментор Татјана Старчевић), Јелена Ђорђевић 2е1 и Стеван Марковски 2е2 из Основа електротехнике 2 (ментор Светлана Петровић), и Алекса Стокић 3е1 из Електронике (ментор Ана Јованетић Марковски).
У јакој конкуренцији, Алекса Стокић је постигао изванредан успех, поделивши прво место, и остварио пласман на Републичко такмичење, а Стеван Марковски је похваљен.
Честитамо ученицима и наставницима на учешћу и достојном представљању наше школе на такмичењу.