Техничар за дигиталну графику и интернет обликовање

У школској 2019-2020.г.- у овај образовни профил се уписују први пут

Ово је ново интердисциплирано занимање које се учи у малом броју школа у Србији. Учимо како да обрадимо графичке садржаје који се користе у информационим технологијама (мобилно рачунарство, компјутерске игре и анимација) и израду мултимедијалних елемената у циљу креирања веб страна.
У колико сте креативни а желите да своју креативност испољите у свету апликација, анимације, веб дизајна и моделујете дигиталне ликове ово је право занимање за Вас.
У прве две године стичете графичка знања, шта су и како се користе графички алати. Сазнаћете како се обрађује текст и слика и како настају графички производи.
У трећој и четвртој години ова знања ћете примењивати у дигиталном свету. Учећи како функционише дигитални свет и како можете да у њему оживите, анимирате и програмирате графику.

Највећи део практичне наставе и стручних предмета одвија се на рачунарима. За потребе новог образовног профила Техничка школа, у сарадњи са предузећем Први партизан, реконструисала је и опремила кабинет 108м.

МОГУЋНОСТИ ПОСЛЕ ЗАВРШЕНОГ ОБРАЗОВАЊА:

ПОСАО –  Креативна индустрија

ДАЉЕ ШКОЛОВАЊЕ:

СВИ ФАКУЛТЕТИ И ВИСОКЕ ШКОЛЕ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА

Преузмите Техничар за дигиталну графику и интернет обликовање pdf