„Прича тече даље и причању нема краја“, рекао је једном наш чувени нобеловац Иво Андрић. Њему у част, а на иницијативу Задужбине Иве Андрића, 8.12.2022. год. уприличен је интерни школски литерарни конкурс. Повод је обележавање 130 година од рођења овог писца. Ученици Техничке школе су нас својим литерарним радовима подсетили на велику моћ приче да пренесе лично и колективно искуство и да подстакне људе да буду најбоља верзија себе. По мишљењу професорки српског језика, Марије Вељковић и Иване Јочић, као најупечатљивији, истакао се рад Душана Кнежевића 4е1, али и остали учесници су пленили оригиналношћу и зрелим размишљањем. Свим ученицима су уручене захвалнице и пригодне награде са штампаним мотивима и поучним цитатима великог Андрића. Графичку припрему за награде осмислила је професорка Данка Гогић.