Ученици Техничке школе укључили су се у седму акцију Друштва школских библиотекара Србије „Читајмо гласно“ поводом обележавања Националног дана књиге, 28. фебруара и то под слоганом ,,Књига у руци, свет на длану“. Ученици IVг одељења и ученици IIмг и IIIмг одељена (ученици који се школују по ИОП-у 2) наглас су читали, у школској библиотеци, учионицама и просторијама школе које су сами осликали, стихове српских песника, цитате из омиљених прозних дела и драмских текстова. Циљ ове заједничке активности је подстицање читања, као и неговање матерњег језика и културе читања, повезивање школске библиотеке и школе са локалном заједницом, повезивање са установама и удружењима која се баве афирмисањем културе и уметности, као и промоција рада и сарадње школских библиотекара.