Поводом 7. фебруара, Међународног дана живота, у организацији школске библиотеке, Тима за инклузивно образовање и Стручног већа наставница српског језика и књижевности, одржана је радионица ,,Радујмо се животу“.
Наши ученици Iмг, IIмг и IIIмг одељења, заједно са својим наставницима и члановима Библиотечке секције направили су ,,дрво животних поука“. Дрво као симбол живота, знања и непрекидног обнавњања, у њиховој интерпретацији, добило је још једно значење. Ученици су осмислили стаблo чији су плодови животне мудрости, цитати из дела ,,Мали Принца“ Антоана де Сент Егзиперија. Сваки ученик је на једној грани написао инспиративну мисао о животу. Замислили смо сваку од њих као семе засађено у башти које треба заливати и неговати, баш као што је Мали Принц неговао своју ружу.🌹 Радујмо се животу, у свим његовим видовима, једни другима, великим и малим стварима. Разноликост је темељ живота и цивилизације, а основни закон природе. Само отвореног ума, духа и срца можемо сагледати сву његову лепоту. ,,Живот је уметност да се у свему нађе лепота и радост.“ (Максим Горки)