У понедељак, 16. октобра 2023. године, обележен је, низом активности, Светски дан здраве исхране. Школска библиотека, Тим за инклузију и Биолошко-еколошка секција, чланови из Медицинске и Техничке школе (Нађа Марковић, Јулијана Голе, Тамара Дидановић, Теодора Димитријевић – одељење I4 и Нађа Гукић и Фјодор Врачарић – одељење IIг), организовали су радионицу за ученике Iмг, IIмг и IIIмг одељења под називом ,,Загризи здраво“. Ученици су правили интерактивни пано здраве исхране, бојили своје oмиљено воће и поврће и учили, кроз игру, које намирнице су здраве, а које не. У картонски фрижидер, играчку, стављали су намирнице које су пожељне за здрав оброк, а одвајали оне које не би требало да буду често заступљенe у исхрани. Заједно са својим наставницима су правили воћне ражњиће, витаминске залогаје од јабука, банана, шљива, мандарина и авокада.