“Млади на потезу“ – шаховске активнoсти у школи

пројекат је ученика Техничке школе, одељења 4е3 – Николе Савића, Јована Богдановића, Милана Вукадиновића, Уроша Вучковића, Уроша Николића и Димитрија Стојиљковића који је подржан на конкурсу националног програма волонтирања младих, Млади су закон 2021.

Конкурс „Шта нам тешко“ спроводе Млади истраживачи Србије у партнерству са Покретом горана Војводине, ЦеГраД-ом из Обреновца, ТИМ 42 из Лесковца, ГМ Оптимист из Горњег Милановца уз подршку Министарства омладине и спорта Републике Србије.

У непосредну реализацију пројектних активности укључени су Светлана Петровић, одељењски старешина 4е3 одељења и руководилац шаховске секције, Милован Вилотијевић, руководилац шаховске секције; Ружица Страњаковић, педагог школе, и Никола Ћосић, наставник.

Реализација пројекта почела је 25.10.2021. и завршила се 15.11.2021.

Све планиране активности при реализацији су успешно одржане:

Вече шаха, 25.10.2021. у 18.00;

Шаховске мозгалице (такмичење у решавању шаховских проблема)

Као и oстали шаховски програм.

Техничку школу захваљујући ентузијазму ових младих шахиста и њихових наставника посетило је доста љубитеља истог садржаја, уживало у игри и дружењу!