,,Небо је граница за сву децу ако их пустимо да буду оно што јесу.“💕
У целом свету се 21. новембра обележава Светски дан детета. Ово је дан када је 20. новембра 1954. године усвојена Конвенцијa о правима дета.Сва деца на свету имају сва права из ове Конвенције, без обзира на то ко су, где живе, шта им родитељи раде, да ли су сиромашни или богати, којим језиком говоре, којој религији или култури припадају, да ли имају неку сметњу у развоју или инвалидитет. Свако дете треба да напредује, оствари своја права и свој пун потенцијал.Светски дан детета, 20. новембар, обележили смо инклузивном манифестацијом ,,Сви смо своји, а и исти“. Ову манифестацију чинила су два дела: ликовно-креативна радионица и ,,играоница стихова“. Циљ нашег дружења је да у духу подстицања и неговања различитости, другарства, равноправности, толеранције и заједништвa подстакнемо све чланове друштва да увек у себи и другима виде и нађу добро и лепо као апсолутне вредности.Библиотечка секција, Тим за инклузивно образовање и Стручно веће наставница српског језика и књижевности припремили су радионицу ,,Тако је лепо бити дете“. Ученици Iмг, IIмг и IIIмг одељења и наши некадашњи ученици и увек драги гости Јеца, Сања, Лазо и Виктор, заједно са другарима из библиотечке секције, илустровали су бајке, правили од лишћа и кестења омиљене јунаке фантастичних прича, рецитовали, причали о својим сновима и маштањима. Ученици су декорисали пано за фотографисање и назвали га ,,На крилима маште“. Сликали су се и, бар на тренутак, постали јунакиње и јунаци једне дивне бајке. Добили су и персонализоване дипломе, као успомену на данашње дружење, које ће их увек подсећати на њихове таленте, а првенствено на то колико је свако од њих дивна, посебна и јединствена особа.Било је и још неких слатких 🍰 и веселих🎈изненађења.Са нама су данас сарађивали ученици IIг, IIд, IIе1 који су, на часу Грађанског васпитања, учествовали на нашој радионици у оквиру наставне јединице Дечја и људска права.Наш данашњи гост био је и ученик осмог разреда ОШ ,,Прва основна школа краљ Петар Други“ Јован Гогић који је читао своју песму ,,Још увек сам дете“. Дружење смо завршили рецитовањем стихова ове песме, и тако смо, насмејани и расположени, поздравили сву децу света и послали им велики загрљај:,,Када се детета у себи сетисваки човек може да лети.И све док траје тај бескрајни летцвета и смеши се прелепи свет.“*Захваљујемо се ученицима Iм3 одељења за несебичну помоћ и подршку у изради паноа.